KDY SI VZÍT PŮJČKU

"Rychlá" nebo "nebankovní" ještě neznamená "předražená"

Kdy a za jakých okolností hledat právě rychlou půjčku?

CreditOn

Rychlost posouzení a schválení žádosti a následného převodu požadované částky patří k těm vůbec nejhledanějším vlastnostem jakéhokoliv úvěru. Ti, kdo ji poskytnou, si ale za takovou vlastnost a nabídku většinou nechají zaplatit (a to často velmi dobře). Výsledkem jsou často poměrně vysoké úroky, nebo poplatky, nebo, v tom nejhorším možném případě obojí. Přesto jsou situace, kdy se vyplatí půjčit si za úrok, který by sám o sobě vycházel naprosto nevýhodně a nepřijatelně. K okolnostem, za kterých tak zvané rychlé nebankovní půjčky pomohou, patří alespoň těch několik málo následujících:

  • jsem si naprosto jistý, že zapůjčené peníze, respektive úvěr, určitě splatím
  • potřebuji peníze rychle JEN A POUZE na několik málo dnů
  • naskytla se finančně výhodná příležitost, o kterou přijdu, pokud budu na peníze čekat
  • hrozí mi škoda větší, než je cena, kterou za úvěr zaplatím ve formě úroků a poplatků ..

Ve všech výše uvedených případech platí staré české přísloví "Dvakrát měř a jednou řež" a to minimálně dvojnásobně. Je potřeba nejen dobře a pro jistotu několikrát počítat, ale i promyslet a prověřit předpoklady, která mne vedou k přesvědčení, že:" .. určitě splatím, protože":

  • " .. brzo přijdou peníze .."
  • " .. někdo vrátí peníze .."
  • " .. lze rychle prodat postradatelnou věc .."
  • " .. a to vůbec nejhorší: NĚJAK (to v každém případě) to dopadne ..

Každému z nás se v životě a to NEJEDNOU stalo, že něco, co bylo naprosto jisté, přesto nevyšlo. Ať už máte v oblibě soubor pesimistických Murphyho zákonů nebo jste od narození optimisté, jisté je, že:

Příčinou všech našich zklamání jsou naše nereálná očekávání a nereálné předpoklady, ze kterých jsme vycházeli ...
.

Věřit je fajn. Ve světě financí ale jenom věřit NESTAČÍ. Je potřeba navíc udělat vše, co může pravděpodobnost úspěchu zvýšit a současně (a to je důležité), pravděpodobnost neúspěchu snížit. Ti, kteří z podobných situací vyvázli se zdravou kůží (a peněženkou / bankovním kontem v plusu) měli většinou připravený i záložní plán postupu pro případ neúspěchu.

Opravdu jste si jistí? Vyplňte úplně a pravdivě online žádost o půjčku ihned ve vyhledávači půjček. Společnosti používají vlastní dotazníky, které se navzájem liší. Pomocí těchto dotazníků odesíláte poskytovatelem požadované údaje. Svá osobní (a, bohužel, i zneužitelná) data svěřujete většinou poskytovatelům, kteří za ochranu osobních údajů ručí ze zákona. Většina z nich působí na trhu delší dobu (většinou minimálně několik let), během které prošli kritikou zákazníků a kontrolou státních institucí při prověřování ochrany osobních údajů. Je tu proto poměrně rozumná pravděpodobnost, že námi odeslaná data nebudou zneužita a dále přeprodána tak zvaným marketingovým (rozuměj reklamním spammerům - to nemá s pravým marketingem vůbec nic společného) partnerům. A když ano, tak k reklamním účelům. To je sice nepříjemné, ale určitě se to dá nějak přežít.

Stránky pujcky-nebankovni-ihned.cz ŽÁDNÉ osobní údaje ANI data o návštěvnících NESHROMAŽĎUJÍ a tudíž ani nemohou přeprodávat dále.

Prosinec 2019