Půjčky od lidí - P2P půjčka lidem BENEFI

Půjčky od lidí Benefi

Shrnutí vlastností: nebankovní, online, P2P, půjčování si / investování peněz

POZASTAVENO - ZKUSTE PODOBNÉ

Půjčte si levněji od lidí = nebankovní půjčka, na kterou se složí lidé

Další ze zavedených českých webových portálů zprostředkovávající půjčky od lidí, svou podstatou nebankovní půjčky a zapůjčování vytvořených úspor těmi, kteří je mají a těmi ostatními, kteří je v daném okamžiku potřebují. Nejčastějšími zákazníky jsou dnes nejen podnikatelé a OSVČ marně žádající o standardní bankovní úvěr, na který ze zcela zřejmých důvodů nedosáhnou, ale v posledních dvou letech i běžní občané hledající / zkoušející nový způsob refinancování stávajících půjček a hledají možnosti jejich zlevnění.

Půjčka lidem P2P je přístupná po vzniku členství. Půjčíme si, resp, požádáme až po zaregistraci na webových stránkách společnosti. Osobní údaje vyplňte úplně a pravdivě - jsou prověřovány. V nezávazné žádosti o půjčku si zvolte cílovou částku, období a úrok. Porovnejte svoje zdůvodnění s ostatními a upravte jej nejlépe podle těch nedávno úspěšně uzavřených aukcí. Vlastní popis inspirovaný těmi nejúspěšnějšími si uschovejte, vraťte se k němu druhý den a upravte jej znovu (každé slovo má svou váhu pro rozhodování tak zvaných investorů). Po odeslání finální verze žádosti spustí aukci. V jejím průběhu bude Vaše žádost o půjčku zobrazena pro všechny členy / P2P investory. Pokud se rozhodnou investovat své peníze do Vaší poptávky, nabídnou nejprve částku, k ní navrhnou požadovaný úrok a případně i požadované ručení. V závěru aukce bude u Vašeho požadavku na půjčku celá řada nabídek. Odsouhlaste jen ty, respektive jenom takové, které budou vyhovovat Vašim představám, možnostem a požadavkům. Teprve odsouhlasením nabídky, kterou si vyberete jako vyhovující, uzavíráte smluvní vztah. Až do okamžiku Vašeho výslovného souhlasu s některou z nabídek NENÍ ani jedna ze stran povinna smlouvu o půjčce uzavřít.

Investice do půjček lidem prostřednictvím P2P aukce

Pokud máte nějaké volné peněžní prostředky, například úspory, za které Vám banka nedává úrok srovnatelný alespoň s inflací (cca 3,6% p.a. v lednu 2021) a jste ochotni je půjčit za slušný a pro ostatní přijatelný úrok, zvažte jejich umístění ve formě investice na P2P portále. Garance za zapůjčení so vilíte sami, pokud začínáte, zvažte zajištění např. formou zástavy nemovitosti. O tom, komu a za jakých okolností půjčíte rozhodujete výhradně vy sami. Zaregistrujte se, zvolte si cílovou sumu, kterou jste ochotni investovat. Vyčkejte na ověření osobních údajů a následné schválení, poté postupujte podle pokynů. UPOZORNĚNÍ: nejdříve se důkladně seznamte s pravidly a postupy. Smlouvy, které je potřeba odsouhlasit / uzavřít, popřípadě konzultujte s právníky nebo se poraďte v některé z mnoha občanských poraden, kde je právní a finanční poradenství včetně rady / doporučení k plánovanému zadlužení naprosto bezplatné.

DRUHPARAMETRY
Minimální částkadle zadání aukce
Maximální částkas ohledem na zadání poptávky
Žádost o půjčkunezávazná do okamžiku přijetí
Přijímá nové investory_NE (*2016)
Splatnostdle zadání a průběhu nabídkového řízení
Způsob poukázánína bankovní účet úspěšného žadatele v závislosti na podmínkách přijatých návrhů
První zdarmanikoli, NELZE si půjčit poprvé úplně bezplatně
Musí být zaměstnanýNE, zaměstnanecký poměr NENÍ PODMÍNKOU pro schválení žádosti
Nutná registraceregistrací se zájemce stává členem a může začít žádat, případně nastartovat investici
Komplet onlinevše lze vyřídit pohodlně z počítače, tabletu nebo mobilního telefonu
ObčanstvíČR, pro občany České republiky
RPSNindividuálně
Časté otázkyDiskuzní fórum - časté dotazy žadatelů a investorů
----------------
Podobné aktivnípujcky od lidi PRESTITO, půjčka od lidí ZONKY, LOANIS, FERRATUM P2P
----------------
AKTUÁLNĚPřijem nových žadatelů i investorů DOČASNĚ POZASTAVEN

Leden 2021

Zprostředkování vzájemné půjčování peněz mezi lidmi (soukromými osobami) má svoji mnohaletou úspěšnou historii. Vzniklo ve Velké británii v roce 2005. Od té doby si získalo pevné místo na téměř všech světových finančních trzích a zajímavým způsobem rozšiřuje zaměření - v současné době úspěšně konkuruje bankovním společnostem nabízejícím refinancování a zlevnění dosavadních půjček / závazků. I proto o pevném místě v tržním prostředí vlastně vůbec nemůže být řeč, roste totiž rychleji než objem transakcí uskutečňovaných za podobným účelem v tradičních bankách. Od okamžiku svého vzniku anglická firma Zopa vyplatila (zprostředkovala transakce / převody) již více než 2,79 miliardy liber (cca 82,5 miliardy korun). I naše lidem od lidí od nejúspěšnější české instituce nebankovního původu se chlubí rychlým růstem. Nedávno společnost zmínila celkovou sumu ve výši cca 7 miliard korun. Na trhu v daném oboru operuje a navzájem si konkuruje zhruba 5 společností s tím, že minimálně další tři se chystají do souboje o zákazníka vstoupit. Posledním přírůstkem je mezinárodní firma FinBee se základnou v pobaltských republikách, konkrétně v Litvě. U všech společností je možné požadat o půjčku, ale i investovat své volné peníze v případě, že nejste spokojeni s jejich zhodnocením (úročením) ve Vámi využívané bance. A jak je to s riziky? Inu, kdyby byla nepřijatelná, nerozvíjel by se tento typ podnikání a nebankovních společností tak rychle a úspěšně, jak se dosud rozvíjí (roste o desítky procent každý jeden rok). Zkuste se aspoň porozhlédnout po nebo mrknout na přehled aktuálně probíhajících aukcí a přesvědčit se na vlastní oči, o kolik prostředků a za jakých podmínek soukromí investoři nejčastěji žádají a k jakému účelu je chtějí použít. Pro budoucího žadatele o úvěr je důležité, jakým způsobem žádali ti úspěšní a jaký rozdíl najdete porovnáním žádostí úspěšných a něúspěšných.

Všechny tyto tak zvané P2P portály nabízejí bonitním zákazníkům možnost zhodnotit své peníze jejich investicí na trhu volných finančních prostředků. Banky v současné době nabízejí relativně velmi omezené možnosti, jak peníze valorizovat na termínovaných účtech, ani známé a nabízené podílové fondy nenabízejí kdovíjakou návratnost. Úrok a výnos, který nabízejí, je, většinou, hluboko pod aktuální mírou inflace a Vaše peníze tak svoji hodnotu ZTRÁCEJÍ (každý další rok si za ně koupíte méně a méně). Pokud nepatříte k těm, co věří různě diferencovaným podílovým fondům a veřejně inzerované výnosnosti, nezbývá Vám, než si najít vlastní možnost, jak našetřené a dočasně nepotřebné prostředky zhodnotit a ochránit proti postupné ztrátě jejich reálné (kupní) hodnoty. Půjčování a zhodnocování kapitálu na P2P portálu jednu z takových možností nabízí.