Půjčky od lidí

Půjčky od lidí Benefi

Shrnutí vlastností: nebankovní, online, P2P, půjčování si / investování peněz na P2P portálu

POZASTAVENO - ZKUSTE PODOBNÉ

Půjčky od lidí = nebankovní půjčka, na kterou se složí lidé

Další ze zavedených českých portálů zprostředkovávající půjčku od lidí, to jest podstatou nebankovní pujcky a zapůjčování peněz mezi těmi, kteří je mají a těmi, kteří je v daném okamžiku potřebují. Mezi nejčastější zákazníky dnes patří nejen podnikatelé a OSVČ, kteří na standardní bankovní úvěr ze zcela zřejmých důvodů nedosáhnou, ale v posledních dvou letech i běžní lidé, kteří zkoušejí nový způsob refinancování stávajících úvěrů a hledají možnosti jejich zlevnění.

Zaregistrujte se na webových stránkách nebankovní společnosti, osobní údaje vyplňte pravdivě a úplně. V nezávazné žádosti o půjčku si zvolte cílovou částku, období a úrok. Porovnejte svoje zdůvodnění s ostatními a upravte jej nejlépe podle těch nedávno úspěšně uzavřených aukcí. Vlastní popis napsaný podle těch úspěšných si uschovejte, vraťet se k němu druhý den a upravte jej znovu (každé slovo má svou váhu pro rozhodování tak zvaných investorů). Po odeslání finální verze žádosti spustí aukci. V jejím průběhu bude Vaše žádost o půjčku zobrazena pro všechny členy / investory P2P portálu. Pokud se rozhodnou investovat své peníze do Vaší poptávky, nabídnou nejprve částku, k ní navrhnou požadovaný úrok a případně i požadované ručení. V závěru aukce bude u Vaší žádosti o půjčku celá řada nabídek. Odsouhlaste jen ty, respektive jen takové, které budou vyhovovat Vašim představám, možnostem a požadavkům. Teprve odsouhlasením nabídky, kterou si vyberete jako vyhovující, uzavíráte smluvní vztah. Až do okamžiku Vašeho výslovného souhlasu s některou z nabídek NENÍ ani jedna ze stran není povinna smlouvu o půjčce uzavřít.

Investice do půjček lidem prostřednictvím P2P aukce

Pokud máte nějaké volné finanční prostředky, například úspory, za které Vám banka nedává úrok srovnatelný alespoň s inflací (cca 2,6% p.a. v lednu 2020) a jste ochotni je půjčit za slušný a pro ostatní přijatelný úrok, zvažte jejich umístění ve formě investice na P2P portále. Zaregistrujte se, zvolte si cílovou částku, kterou jste ochotni investovat. Vyčkejte na ověření osobních údajů a následné schválení, poté postupujte podle pokynů. UPOZORNĚNÍ: nejdříve se důkladně seznamte s pravidly a postupy. Smlouvy, které je potřeba odsouhlasit / uzavřít, případně konzultujte s právníky nebo se poraďte v některé z mnoha občanských poraden, kde je právní a finanční poradenství včetně finanční rady / doporučení zcela bezplatné.

DRUHPARAMETRY
Minimální částkadle zadání aukce
Maximální částkadle zadání aukce
Žádost o půjčkunezávazná do okamžiku přijetí
Přijímá nové investory_NE (*2016)
Splatnostdle zadání aukce
Způsob poukázánína bankovní účet žadatele dle výsledku aukce
Musí být zaměstnanýNE, zaměstnanecký poměr NENÍ PODMÍNKOU pro žádost o půjčku
Nutná registraceANO, bez ní NENÍ možné ani žádat, ani investovat
Komplet onlineANO, vše lze vyřídit z počítače nebo mobilního telefonu
ObčanstvíČR, pro občany České republiky
RPSNindividuálně
Časté otázkyDiskuzní fórum - časté dotazy žadatelů a investorů
----------------
Podobné aktivnípujcky od lidi PRESTITO, půjčka od lidí ZONKY, LOANIS, FERRATUM P2P
----------------
AKTUÁLNĚPřijem nových žadatelů i investorů DOČASNĚ POZASTAVEN

Červenev 2020

Zprostředkování vzájemné půjčování peněz mezi lidmi (soukromými osobami) má svoji mnohaletou úspěšnou historii. Vzniklo ve Velké británii v roce 2005. Od té doby si získalo pevné místo na téměř všech světových finančních trzích a zajímavým způsobem rozšiřuje zaměření - v současné době úspěšně konkuruje bankovním společnostem nabízejícím refinancování a zlevnění dosavadních půjček / závazků. I proto o pevném místě na trhu vlastně vůbec nemůže bát řeč, roste totiž rychleji než objem bankovních transakcí uskutečňovaných za podobným účelem. Od okamžiku svého vzniku anglická firma Zopa vyplatila (zprostředkovala transakce / převody) již více než 2,79 miliardy liber (cca 82,5 miliardy korun). I náš půjčka od lidí od nejúspěšnější české nebankovní instituce se chlubí rychlým růstem. Nedávno zmínil celkovou sumu ve výši cca 7 miliard korun. Na trhu v daném oboru operuje a navzájem si konkuruje zhruba 5 společností s tím, že minimálně další tři se chystají do souboje o zákazníka vstoupit. Posledním přírůstkem na trhu je mezinárodní firma FinBee se základnou v pobaltských republikách, konkrétně v Litvě. U všech společností je možné požadat o půjčku, ale i investovat své volné peníze v případě, že nejste spokojeni s jejich zhodnocením (úročením) ve Vaší bance. A jak je to s riziky? Inu, kdyby byla nepřijatelná, nerozvíjel by se tento typ podnikání a nebankovních společností tak rychle a úspěšně, jak se dosud rozvíjí (roste o desítky procent každý jeden rok). Zkuste se alespoň porozhlédnout po nebo mrknout na přehled aktuálně probíhajících aukcí a přesvědčit se na vlastní oči, o kolik peněz a za jakých podmínek lidé / soukromí investoři nejčastěji žádají a k jakému účelu je chtějí použít. Pro budoucího žadatele o úvěr je důležité, jakým způsobem žádali ti úspěšní a jaký rozdíl je mezi žádostí úspěšnou a něúspěšnou.

Všechny tyto tak zvané P2P portály nabízejí bonitním zákazníkům možnost zhodnotit své peníze jejich investicí na trhu volných finančních prostředků. Banky v současné době nabízejí relativně velmi omezené možnosti, jak peníze zhodnotit na termínovaných účtech, ani jejich podílové fondy nenabízejí kdovíjakou návratnost. Úrok a výnos, který nabízejí, je, většinou, hluboko pod aktuální mírou inflace a Vaše peníze tak svou hodnotu ZTRÁCEJÍ (každý další rok si za ně koupíte méně a méně). Pokud nepatříte k těm, kteří věří různě diferencovaným podílovým fondům a jejich inzerované výnosnosti, nezbývá Vám, než si najít vlastní možnost, jak volné prostředky zhodnotit a zabezpečit proti postupné ztrátě jejich reálné (kupní) hodnoty. P2P portály jednu z takových možností nabízejí.