Půjčky od lidí Benefi

Půjčky od lidí prostřednictvím P2P aukce

Shrnutí vlastností: nebankovní, online, P2P, půjčování i investic peněz prostřednictvím P2P portálu

POZASTAVENO - ZKUSTE PODOBNÉ

Půjčky od lidí BENEFI - na které se složí lidi - aukce P2P půjček

Další z portálů zprostředkovávajících půjčky od lidí, to jest zapůjčování peněz mezi těmi, kteří je mají a těmi, kteří je právě teď potřebují. Zaregistrujte se, údaje vyplňte pravdivě a úplně. V nezávazné žádosti o půjčku si zvolte cílovou částku, období a úrok. Porovnejte svoje zdůvodnění s ostatními, nejlépe těmi úspěšně uzavřenými aukcemi a vlastní popis podle těch úspěšných upravte (každé slovo má svou váhu pro rozhodování tak zvaných investorů). Po odeslání finální verze žádosti Benefi spustí aukci. V jejím průběhu bude Vaše žádost o půjčku zobrazena pro všechny členy / investory portálu Benefi. Pokud se rozhodnou investovat své peníze do Vaší poptávky, nabídnou nejprve částku, k ní navrhnou požadovaný úrok a případně i požadované ručení. V závěru aukce bude u Vaší žádosti o půjčku celá řada nabídek. Odsouhlaste jen ty, respektive takové nabídky, které budou vyhovovat Vašim představám, možnostem a požadavkům. Teprve odsouhlasením nabídky, kterou si vyberete jako vyhovující, uzavíráte smluvní vztah. Až do okamžiku Vašeho výslovného souhlasu s některou z nabídek NENÍ ani jedna ze stran není povinna smlouvu o půjčce uzavřít.

BENEFI - investice do půjček lidem prostřednictvím P2P aukce

Pokud máte nějaké volné finanční prostředky, například úspory, za které Vám banka nedává úrok srovnatelný alespoň s inflací (cca 2,6% p.a. v lednu 2020) a jste ochotni je půjčit za slušný a pro ostatní přijatelný úrok, zvažte jejich investici na P2P portále. Zaregistrujte se, zvolte si cílovou částku, kterou jste ochotni investovat. Vyčkejte na schválení, postupujte podle pokynů. UPOZORNĚNÍ: nejdříve se důkladně seznamte s pravidly a postupy. Smlouvy, které je potřeba odsouhlasit / uzavřít, případně konzultujte s právníky nebo se poraďte v některé z mnoha občanských poraden, kde je právní a finanční poradenství včetně finanční rady / doporučení zcela bezplatné.

DRUHPARAMETRY
Minimální částkadle zadání aukce
Maximální částkadle zadání aukce
Žádost o půjčkunezávazná do okamžiku přijetí nabídek
Přijímá nové investory_NE (*2016)
Splatnostdle zadání aukce
Způsob poukázánína bankovní účet žadatele dle výsledku aukce a nabídek
Musí být zaměstnanýNE, zaměstnanecký poměr NENÍ PODMÍNKOU pro žádost o půjčku
Nutná registraceANO, bez registrace NENÍ možné ani žádat, ani investovat
OnlineANO, vše lze kompletně vyřídit z počítače nebo mobilního telefonu
ObčanstvíČR, pro občany České republiky
-----------------
Časté otázkyBenefi - časté otázky žadatelů a investorů
----------------
Podobné půjčky - aktivníPRESTITO, ZONKY, LOANIS, FERRATUM P2P
----------------
REGISTRACEOnline registrace u BENEFI POZASTAVENA

Květen 2020

Zprostředkování půjčování peněz mezi lidmi (soukromými osobami) má už svou úspěšnou historii. Zprostředkování zapůjček vzniklo ve Velké británii v roce 2005 a od té doby si získalo pevné místo na téměř všech světových finančních trzích. I když o pevném místě vlastně vůbec nejde řeč, roste totiž rychleji než objem bankovních transakcí uskutečňovaných za podobným účelem. Od okamžiku svého vzniku anglická firma Zopa vyplatila (zprostředkovala transakce / převody) již více než 2,79 miliardy liber (cca 82,5 miliardy korun). I náš nejúspěšnější zástupce se chlubí rychlým růstem. Nedávno zmínil celkovou sumu ve výší cca 7 miliard korun. Na trhu v daném oboru operuje a navzájem si konuruje zhruba 5 společností s tím, že další se chystají do souboje o zákazníka vstoupit. Posledním přírůstkem na trhu je mezinárodní firma FinBee se základnou v pobaltských republikách, konkrétně v Litvě. U všech společností je možné požadat o půjčku, ale i investovat své volné peníze v případě, že nejste spokojeni s jejich zhodnocením (úročením) ve Vaší bance. A jak je to s riziky? Inu, kdyby byla nepřijatelná, nerozvíjel by se tento typ podníkání tak rychle a úspěšně, jak se dosud rozvíjí (roste o desítky procent každý jeden rok). Zkuste se alespoň porozhlédnout po nebo mrknout na přehled právě probíhajících aukcí a přesvědčit se na vlastní oči, o kolik peněz a za jakých podmínek lidé / soukromí investoři nejčastěji žádají a k jakému účelu je chtějí použít. Pro budoucího žadatele o úvěr je důležité, jakým způsobem žádali ti úspěšní a jaký rozdíl je mezi žádostí úspěšnou a něúspěšnou.

Všechny tyto tak zvané P2P portály nabízejí bonitním zákazníkům možnost zhodnotit své peníze jejich investicí na trhu volných finančních prostředků. Banky v současné době nabízejí relativně velmi omezené možnosti, jak peníze zhodnotit na termínovaných účtech, ani jejich podílové fondy nenabízejí kdovíjakou návratnost. Úrok a výnos, který nabízejí, je, většinou, hluboko pod aktuální mírou inflace a Vaše peníze tak svou hodnotu ZTRÁCEJÍ (každý další rok si zaně koupíte méně a méně). Pokud nepatříte k těm, kteří věří různě diferencovaným podílovým fondům a jejich inzerované výnosnosti, nezbývá Vám, než si najít vlastní možnost, jak volné prostředky zhodnotit a zabezpečit proti postupné ztrátě jejich reálné (kupní) hodnoty. P2P portály jednu z takových možností nabízejí.