Půjčky od lidí Prestito

P2P půjčka lidem PRESTITO

Shrnutí vlastností: P2P od lidí, nebankovní, kompletně online, i bez zaměstnaneckého poměru, aukce

REGISTRACE - PŘEHLED probíhajících AUKCÍ

Půjčte si na aukčním portálu od soukromníků

Cílem online P2P půjčky od lidí Prestito je zprostředkovat soukromým osobám zdroj financí jiný než od profesionálních bankovních nebo nebankovních subjektů ať již s nebo bez licence České národní banky. Maximální částka, kterou si může žadatel půjčit dosahuje na tomto portále maximálně 1 milionu korun, minimální částku si investoři určují sami. V současné době se pohybuje kolem 5000 Kč. Pro účely seznámení se s novým způsobem půjčování není bezpodmínečně nutné třeba investovat nebo si dokonce půjčit, někdy stačí získat podrobnější informace o počtu a průběhu aukcí, aby se zájemce o zapůjčení / investování dokázal lépe rozhodnout. Podrobné informace jsou k dispozici pouze těm uživatelům, kteří si zřídí účet. Chcete-li vědět více, zaregistrujte se. Pokud chcete získat informace o rychlosti s jakou dorazí první nabídky, nezávazně poptejte požadovanou částku a sledujte nabídky v aukci. Žádna ze smluvních stran, tj. ani žadatel ani investor není povinen uzavřít smlouvu o půjčce, rozhodnout se můžete až v závěru, kdy případně odsouhlasíte pouze ty nabídky, které vyhovují Vašim představám a možnostem. Z výše uvedeného vyplývá i možnost celou aukci zrušit a nabídnuté financování odmítnout.

Investice do půjček prostřednictvím online aukce

Máte volné peníze, které právě tedˇ nepotřebujete a do nejbližší budoucnosti je můžete půjčit? Neplatí vám banka žádné úroky z vašeho vkladu nebo úrok ani zdaleka nedosahuje míry inflace? Jste ochotni své peníze půjčit ostatním? Pak se zaregistrujte, zvolte si cílovou částku, kterou jste ochotni investovat. Minimální částka není předem omezena / určena, můžete investovat i 5000 Kč. Seznamte se s pravidly a postupy, pro jistotu konzultujte smlouvy s právníky. Půjčování peněz od soukromých osob může fungovat i obráceně. Jednou pomohou lidé Vám, příště pomůžete Vy lidem.

Podmínky pro uzavření smlouvy o půjčce

Ručení za poskytnutý úvěr - nejde o povinnost, ale o naše šance na zvýšení pravděpodobnosti získat zajímavé a přijatelné úrokové podmínky. Promyslete, jak prezentovat záruku, kterou jste ochotni věřitelům poskytnout a zvyšte tak svoji šanci.

Základní podmínkou pro půjčování peněz mezi lidmi navzájem s pomocí aukčního portálu je, ŽE ŽÁDNÁ ze smluvních stran NENÍ POVINNA uzavřít smlouvu a to až do okamžiku, kdy vyjádří svůj explicitní souhlas s nabídnutými podmínkami a ochotu smlouvu uzavřít. Nejste tedy povinni došlé nabídky průběžně odsouhlasovat, nenajde-li se žádná, která by odpovídala Vaši představám, můžete celou aktuálně probíhající aukci kdykoliv zrušit.

DRUHPARAMETRY
Minimální částkadle žadatele / investora
Maximální částkadle žadatele / investora
Přijímá nové investory_ANO (*2016), je možné stát se investorem do půjček lidem
Splatnostdle výsledku aukce / převod může být téměř okamžitý
Způsob poukázánína bankovní účet / do banky žadatele dle výsledku aukce a nabídek
Musí být zaměstnanýNE, zaměstnanecký poměr NENÍ PODMÍNKOU
Nutná registraceANO, BEZ NÍ NENÍ MOŽNÉ žádat ani investovat
Způsob vyřízenívše lze kompletně a pohodlně vyřídit z počítače, tabletu nebo mobilního telefonu
ObčanstvíČR, pro občany České republiky
----------------
Podobné aktivní půjčkyBENEFI, půjčky od lidí BANKERAT, ZONKY půjčka, LOANIS, FERRATUM P2P
----------------
REGISTRACERegistrovat se na PRESTITO

Srpen 2020

Český finanční trh zaznamenává vznik dalších a dalších nebankovních společností zaměřených na zprostředkování a zajištění zapůjčení peněz od soukromých osob. Z hlediska celkového objemu všechny rostou (stejně jako všude jinde ve světě). Platí ale, že každá jedna z nich má své vlastní podmínky i vlastní právní dokumenty zavazující registrované uživatele k požadovanému jednání v rámci platných zákonů a ty se navzájem mezi konkurenty liší. Vyplatí se důkladné seznámení a konzultace se zkušenými právníky nejlépe z oboru investic a financování - zajištění investic je nejdůležitějším prvkem všech transakcí.

Na českém finančním trhu jsou p2p půjčky poměrně nový pojem. Vzniklad však už před řadou let a to ve Velké Británii kolem roku 2005. Nejen u nás, ale všude na světě vznikají téměř každý týden nové webové stránky zprostředkovávající zapůjčování peněžních prostředků mezi námi, obyčejnými lidmi, a to za podmínek často značně výhodnějších než v bance. A nejde pouze o výši účtovaných úroků.

Nejen na velkých finančních trzích jako má Velká Británie nebo USA dosahují objemy transací zprostředkovaných formou p2p půjčky už desítek miliard korun. V České republice během několika málo let nejznámější portál Zonky uvedl, že v roce 2019 dosáhl celkový objem jím poskytnutých / zprostředkovaných půjček téměř 7 miliard korun. A to už je konkurence, které by se velké bankovní domy měly bát. Třeba na úspěšnou konkurenci zareagují vylepšením svých smluvních a úrokových podmínek nebo celkovým zlevněním úvěrů. A nebo také NE. Především management největší české banky se nechal slyšet, že bude důsledně využívat všech příležitostí, které mu český trh dává a které mu zákazníci dovolí. Možná i proto už celkem pravidelně převádí domů (do Rakouska) zisky ve výši nižších desítek miliard a to každoročně. Česká republika je pro banky prostě ráj, který financuje jejich operace v zahraničí, kde jim zákazníci nedovolí zdaleko tolik, co jim dovolí zákazníci čeští