Půjčky se zástavou / proti zástavě

PŮJČKY SE ZÁSTAVOU NEMOVITOSTI

Půjčky se zástavou nemovitosti do 50 mil Kč

Proti zástavě jakéhokoliv movitého a nemovitého majetku lze získat půjčku, u které si poskytovatelé nekladou podmínku nahlédnutí do a kontroly registrů dlužníků a současně nevyžadují ani doklad o příjmu ze zaměstnaneckého poměru. Movitý majetek - cennosti, šperky, starožitnosti, automobil, cenné papíry, ale především nemovitosti jsou dostatečným zajištěním pro schválenou žádost tak, aby nebankovní půjčka s obnosem vyšším než 5000 Kč mohla být díky zástavě poskytnuta fyzickým osobám i právním subjektům bez doloženého příjmu, případně osobám / subjektům se záznamem v registru a přesto byla naplněna všechna platná ustanovení novelizovaného zákona o spotřebitelském úvěru v souvislosti s povinností poskytovatele prověřovat schopnost dlužníka splácet své finanční závazky / úvěr

Zástava cennosti nebo nemovitosti

Zástava, především nemovitého majetku, je dostatečnou zárukou pro poskytnutí úvěru za zajímavých podmínek. Nebankovní společnosti nabízejí různě vysoké částky v hodnotě odvíjející se od aktuálního odhadu tržní ceny nemovitosti / zástavy.

Odhad tržní ceny nemovitostí a zástavy

Službu odhadu aktuální tržní ceny můžete získat v rámci procesu přípravy nabídky úvěru se zajištěním v některých případech / lokalitách zdarma. Pokud je úvěr poskytován proti zástavě movité / nemovité věci, počítejte s dobou potřebnou pro odhad platné a reálné tržní ceny. Odhad cen nemovitostí by ve většině případů neměl trvat déle než jeden, maximálně dva týdny. Podrobné podmínky financování, jako je výplata zálohy v hotovosti a následný převod na bankovní účet je potřeba dojednat osobně přímo na místě na základě odhadu a dohody s obchodním zástupcem společnosti.

Bude odhad hodnoty reálný? V žádném případě nedosáhne úrovně maximální ceny, kterou byste byli schopni získat od potenciálního kupce, který sám vyjádřil zájem o Váš nemovitý majetek. Společnosti odhadují hodnotu majetku i v souvislosti s dobou, respektive rychlostí, s jakou by v případě nesplácení a porušení smluvních podmínek poskytnutí úvěru byly schopny prodat. V uvedeném případě platí, že čím nižší je požadovaná cena, respektive odhad hodnoty, tím rychlejší a bezproblémovější bude i prodej. Znamená to, že zájemce o úvěr prodělá? Nikoli nutně, jen je nepravděpodobné, že získá nejlepší možnou cenu, která v dané chvíli a za daných podmínek na realitním trhu přichází v úvahu.

Pokud uvažujete o podobném typu především dlouhodobého úvěru, pokuste se získat co největší možný počet nabídek a případně požadejte o pomoc s jejich vzájemným srovnáním. Současně určitě zkonzultujte výsledky srovnání v jedné z poboček Asociace občanských poraden - služba je zcela bezplatná. Je více než pravděpodobné, že Vám budou schopni předložit ještě další (možná i výhodnější) a především aktuální nabídky, jak a kde dlouhodobou půjčku dohodnout. Nezapomeňte na každodenní zmínky ve zprávách, že současné ceny nemovitostí jsou považovány za nadhodnocené a to téměř o 20% (podle realitních kanceláří a analytických společností). Pokud chcete využít zástavu, pak právě teď (červen 2020), když za ni můžete získat nejvyšší možnou protihodnotu.