Dlouhodobá půjčka

Dlouhodobá půjčka

Vše
do 100 000 Kč
nad 100 000 Kč

Možnost půjčit si na 12 měsíců až 12 roků

Dlouhodobá půjčky na splátky bez omezení na výhradně bankovní společnosti s možností zažádat a uzavřít smlouvu o půjčce kompletně online.

Pravděpodobnost a rychlost schválení online žádosti

Pro klíčové slovo "dlouhodobá" platí, že každou jednu z půjček uvedených ve výběru můžete na základě vlastní volby splácet 12 měsíců nebo až 12 let v případě vyšších částek. Současně pro každou půjčku platí, že požádat o ni mohou občané České republiky starší 18 let. Některé z nabídek nabízejí i financování občanům Slovenské republiky s tím, že podmínkou je trvalý pobyt a bydliště / adresa v České republice. Většina z nabídek vyžaduje trvalý příjem ze zaměstnaneckého poměru odpovídající částce, kterou žadatel uvedl v online žádosti. Výjimkou je půjčka se zástavou nemovitosti s horním limitem 3 000 000 Kč a dobou splatnosti maximálně 10 let. Nízká požadovaná částka, vysoká hodnota zástavy i vyšší než požadovaný pravidelný příjem (ideálně) ze zaměstnaneckého poměru, ZVYŠUJÍ PRAVDĚPODOBNOST SCHVÁLENÍ online žádosti.Půjčka na splátky i bez registru

Většina z uvedených nabídek uvádí jako podmínku schválení nejen trvalý příjem, ale i kladný výsledek kontroly registru dlužníků - Solus, BRKI a NRKI. I tady ale najdete výjimku. Ta je podmíněna zástavou, většinou nemovitosti. Jinými slovy: záznam v registru NENÍ NA ZÁVADU, pokud je žadatel vlastníkem nemovitosti a prokáže svou schopnost své stávající i budoucí finanční závazky splácet (například smlouvou o pronájmu části nemovitosti)

Cena dlouhodobých půjček a jejich úrokové sazby

Od roku 2018 se počet zde uváděných nabídek s dobou splatnosti delší než 12 měsíců rozrostl z 5 až na 10. S tím souvisí i rozšíření limitu OD / DO, ve kterých se pohybuje stadardní nabídková cena. Nejen v televizi, na webových stránkách a propagačních materiálech najdete slogany " .. již od ..". Ty se ve výše uvedeném výběru pohybují od 3,9% až k 36% ročně. Upřímně: opravdu NENI POTŘEBA reagovat na nabídku ".. snížení úroků o 2% ročně .." v případě, že nyní platíte téměř 30%, když ihned vedle je podobná za 6% - 10% ročně.

Do dlouhodobých půjček určitě patří i konsolidace a refinancování finančních závazků a dluhů. Jednou z možností, jak zvýšit pravděpodobnost zvládnutí splácení závazků, je rozložení celkové dlužné částky na delší období a tím i snížení pravidelných měsíčních splátek. Pokud je takový postup doprovázen i snížením úroků na běžnou a pro dlužníka přijatelnou úroveň, tj. 4 až 12% p.a., je změna poskytovatele jednoznačně rozumnou volbou.

Bankovní nebo nebankovní?

Na tuto otázku NENÍ JEDNOZNAČNÁ odpověď. Pokud banka financování odmítne, jiná volba není. Pokud banka předloží dražší nabídku než společnost z nebankovního sektoru, je na řadě svobodná volba žadatele o úvěr. Ta by měla, v ideálním případě, zahrnovat porovnání všech získaných nabídek nejen z hlediska výše úroků, ale i dalších právních ustanovení smlouvy o půjčce. Výše úroků JE DŮLEŽITÁ, ale v žádném případě NENÍ jedinou položkou, podle které je potřeba jednotlivé možnosti porovnávat. Naštěstí je tu možnost PORADIT SE ZDARMA. Právní radu a finanční poradenství ZDARMA poskytují nejen občanské poradny státem podporovaného projektu finanční gramotnosti, ale i desítky další obecně prospěšných a neziskových organizací. Poraďte se, víc hlav, víc ví ..

Účel a možnosti použití dlouhodobých úvěrů

Žádná z výše uvedených možností NEOMEZUJE úspěšného žadatele v použití schválené a převedené částky. Ve všech případech o použití rozhoduje výhradně žadatel. Na druhou stranu SE VYPLATÍ výdaje promyslet. Pokud si půjčíte na spotřebu, případně na zábavu, je úrok částkou, kterou je potřeba k ceně takového výdaje přičíst. Ideální využití získaných peněz s dlouhou splatností je investice s rozumnou návratností přesahující cenu úvěru, tj. především úrok - například zateplení přinášející úsporu a vyšší pohodu bydlení i zlepšení životních podmínek. S dalšími možnostmi, ale i limity využití úvěru, Vás seznámí právě v občanských poradnách.