Dlouhodobá půjčka

Dlouhodobá půjčka

Možnost půjčit si na 12 měsíců až 12 roků

Dlouhodobá půjčky na splátky bez omezení na výhradně bankovní společnosti s možností zažádat a uzavřít smlouvu o půjčce kompletně online

Pravděpodobnost a rychlost schválení online žádosti

Pro klíčové slovo "dlouhodobá" platí, že každou jednu z půjček uvedených ve výběru můžete na základě vlastní volby splácet 12 měsíců nebo až 12 let (144 měsíců) v případě, že zažádáte a následně získáte vyšší částku. Současně pro každou z nich platí, že požádat o ni mohou občané České republiky starší 18 let. Některé z nabídek umožňují i financování občanům Slovenské republiky s tím, že podmínkou schválení takové žádosti je trvalý pobyt a bydliště / adresa v České republice. Většina z nabídek vyžaduje trvalý příjem ze zaměstnaneckého poměru odpovídající částce, kterou žadatel uvedl v online žádosti. Výjimkou je půjčka se zástavou nemovitosti s horním limitem 3000000 Kč a dobou splatnosti maximálně 10 let. Nízká požadovaná částka, vysoká hodnota zástavy i vyšší než požadovaný pravidelný příjem (ideálně) z hlavního zaměstnaneckého poměru, ZVYŠUJÍ PRAVDĚPODOBNOST SCHVÁLENÍ online žádosti.

Půjčka na splátky i bez registru

Většina z uvedených půjček uvádí jako podmínku schválení nejen trvalý příjem, ale i kladný výsledek kontroly registru dlužníků - Solus, BRKI a NRKI. I tady ale najdete výjimku. Ta je podmíněna zástavou, většinou nemovitosti. Jinými slovy: záznam v registru NENÍ NA ZÁVADU, pokud je žadatel vlastníkem nemovitosti a prokáže svou schopnost své stávající i budoucí finanční závazky splácet (například dlouhodobou smlouvou o pronájmu části nemovitosti)

Cena dlouhodobých půjček a jejich úrokové sazby

Od roku 2018 se počet zde uváděných nabídek s dobou splatnosti delší než 12 měsíců rozrostl z pěti až na současných deset. S tím souvisí i rozšíření limitu OD / DO, ve kterých se pohybuje stadardní nabídková cena. Nejen v televizi, na webových stránkách a propagačních materiálech najdete slogany " .. již od ..". Ty se ve výše uvedeném výběru pohybují od 3,9% až k 36% ročně. Upřímně: opravdu NENÍ POTŘEBA reagovat na nabídku ".. snížení úroků o 2% ročně .." v případě, že nyní platíte téměř 30%, když ihned vedle je podobná za 6% - 10% ročně. Nelitujte času a porovnávejte. JDE O VAŠE PENÍZE a váš život!

Do dlouhodobých půjček určitě patří i konsolidace a refinancování finančních závazků a dluhů. Jednou z možností, jak zvýšit pravděpodobnost zvládnutí splácení závazků, je rozložení celkové dlužné částky na delší období a tím i snížení pravidelných měsíčních splátek. Pokud je takový postup doprovázen i snížením úroků na běžnou a pro dlužníka přijatelnou úroveň, tj. 4 až 12% p.a., je změna poskytovatele jednoznačně rozumnou volbou.

Bankovní nebo nebankovní?

Na tuto otázku NENÍ JEDNOZNAČNÁ odpověď. Pokud banka financování odmítne, jiná volba není. Pokud banka předloží dražší nabídku než společnost z nebankovního sektoru, je na řadě svobodná volba žadatele o úvěr. Ta by měla, v ideálním případě, zahrnovat porovnání všech získaných nabídek nejen z hlediska výše úroků, ale i dalších právních ustanovení smlouvy o půjčce. Výše úroků JE DŮLEŽITÁ, ale v žádném případě NENÍ jedinou položkou, podle které je potřeba jednotlivé možnosti porovnávat. Naštěstí je tu možnost PORADIT SE ZDARMA. Právní radu a finanční poradenství ZDARMA poskytují nejen občanské poradny státem podporovaného projektu finanční gramotnosti, ale i desítky další obecně prospěšných a neziskových organizací. Poraďte se, víc hlav, víc ví. Úspora za to stojí.

Účel a možnosti použití dlouhodobých úvěrů

Žádná z výše uvedených možností NEOMEZUJE úspěšného žadatele v použití schválené a převedené částky. Ve všech případech o použití rozhoduje výhradně žadatel. Na druhou stranu SE VYPLATÍ výdaje promyslet. Pokud si půjčíte na spotřebu, případně na zábavu, je úrok částkou, kterou je potřeba k ceně takového výdaje přičíst. Ideální využití získaných peněz s dlouhou splatností je investice s rozumnou návratností přesahující cenu úvěru, to jest především absolutní částku zaplacených úroků - například zateplení přinášející úsporu a vyšší pohodu bydlení i zlepšení a zkvalitnění životních podmínek. S dalšími možnostmi, ale i limity využití úvěru, Vás seznámí nejen v pobočkách společností, ale nejlépe právě v občanských poradnách. Pokud plánujete osobní návštěvu na pobočkách úvěrových společností, pak se jednoznačně VYPLATÍ na pobočku dorazit s celou řadou konkurenčních nabídek nebo alespoň s propagačními složkami konkurence - poskytovatel zpozorní a pravděpodobně se bude i více snažit nabídnout zajímavé podmínky.