Nebankovní půjčky bez registru

NEBANKOVNÍ PŮJČKY BEZ REGISTRU

Vše
Do 5 000 Kč
Do 15 000 Kč
Do 25 000 Kč
Až 3 000 000 Kč

11 nebankovních půjček, které nenahlíží do registrů a nekontrolují záznamy v registrech dlužníků


Co je to vlastně 'půjčka bez registru'

Jako půjčku bez registru označujeme spotřebitelské úvěry od takových bankovních nebo nebankovních společností, které při posuzování žádosti nekontrolují / nenahlížejí do registru, resp. registrů dlužníků. Novela zákona o spotřebitelském úvěru zpřísnila podmínky pro poskytování všech spotřebitelských úvěrů především ve smyslu prověřování bonity zákazníka, resp. jeho schopnosti úvěr splácet. V řadě případů tak poskytovatelé začali využívat pořadavek na dodatečné zajištění úvěru.

Kontrola schopnosti splácet bankovní | nebankovní spotřebitelské úvěr a půjčky

Podmínka a povinnost kontroly schopnosti splácet finanční závazky vyplývá z novely Zákona o spotřebitelském úvěru. Zákonem vyžadovaná kontrola registrů se promítla do nákladů i do maximální částky nabízených půjček. Společnosti, které registry nekontrolují, pak dávají nabídky s nižší minimální a maximální částkou tak, aby naplnily podmínku zákona. Předpokládá se, že čím nižší je částka vyplacená žadateli, tím vyšší je schopnost zákazníka řádně a pravidelně splácet. Vyšší částky spotřebitelského úvěru pak nabízejí společnosti, které požadují určitou formu zajištění - ručitele, nemovitost apod.

Neuspěchejte výběr, vyžádejte si více nezávazných nabídek a porovnejte je. Lepšího výsledku dosáhnete, pokud s konkurenčními nabídkami v ruce osobně navštívíte pobočku nebankovní společnosti. Neváhejte a využijte i možnost získat právní a finanční radu ZDARMA v pobočkách občanských poraden - V České republice existují desítky míst, kde je možné se poradit s lidmi, jejichž pracovní náplní je právě finanční poradenství.