Půjčka od lidí

PŮJČKA OD LIDÍ

P2P PŮJČKA od lidí je alternativou k bankovnímu i tzv. nebankovnímu financování. Výhodou P2P půjčování jsou schůdnější podmínky, často nižší výsledný úrok i vyšší pravděpodobnost získání požadované částky. Žádost o půjčku posuzuje řada lidí / soukromých osob / investorů, z nichž každý má jiné požadavky na riziko, zajištění i úroky z částky, kterou je ochoten zapůjčit. Proto jsou nabízené podmínky různé a je třeba / můžete si vybírat.

Nejznámější takovou půjčkou je v posledních dvou až třech letech "Zonky", která stále vylepšuje původní nabídku. Posledním zlepšením je rychlé schválení a výplata peněz na žádosti o částky pod 5000 Kč, kdy inzerují převod do několika minut. Zrychlení výplaty malých částek je důvodem, proč se zobrazuje na úvodní stránce s "půjčkami ihned", kde jsou pouze ty nejrychlejší, případně ty často hledané.

Jedním z prvních na trhu byl Bankerat, následovaný portálem Prestito a Benefi (nepřijímá nové žádosti ani investory). Mezi nové P2P portály nabízející financování i investici volných finančních prostředků do půjčky lidem vstupuje v současnosti Loanis a zahraniční Mintos. Pokud si nevyberete z P2P příležitostí, zkuste vyhledávač nebankovních půjček. Není ani nerychlejší, ani nejlevnější. Za to nabízí možnost oslovit desítky firem jednou jedinou žádostí a zvyšuje tak pravděpodobnost, že najde vhodnou nabídku, která splní podmínky Vámi uvedené v online žádosti.


Půjčka od lidí a průběh aukce

Průběh aukce půjček od soukromých osob se od průběhu schvalování žádosti o půjčku v bance LIŠÍ. Začínáte registrací na portále vyplněním všech požadovaných údajů a informací. Korektnost a správnost dat je podmínkou pro další úspěšný průběh. Následuje seznámení se a souhlas se smluvními podmínkami portálu, které mají chránit jak investory, tak i žadatele. Poté je potřeba co "nejlépe" popsat svůj požadavek na za půjčení peněz - částka, výše splátky, úrok, možnosti ručení, účel a použití získaných peněz. Výraz "co nejlépe" nebyl v uvozovkách náhodou. Sepište si vlastní verzi požadavku a porovnejte ji s ÚSPĚŠNĚ uzavřenými aukcemi. Získáte inspiraci, jak svoje požadavky upřesnit, upravit a případně přepsat tak, aby šance na úspěch byla větší. Odešlete svoji žádost a vyčkejte na její zveřejnění v přehledu probíhajících aukcí. Poté nastává čas pro nabídky investorů. Přicházejí postupně, s lepšími podmínkami většinou ke konci aukce. Proto při schvalování nabídek nespěchejte, ty nejlepší mohou přijít (a většinou také přicházejí) až v závěru aukce.

Tzv. "půjčka od lidí" umožnuje žádat o částky od 20000 do 500000 Kč. V případě poskytnutí zástavy nebo dalších dodatečných záruk, za podmínky souhlasu portálu, i více. Na cílový finanční obnos se v průběhu aukce skládají soukromé osoby, tedy lidé jako jste Vy - investoři - s tím, že každý z nich navrhuje své vlastní podmínky, za kterých je ochoten půjčit. Je jen na Vás, zda navrhovan0 podmínky přijmete nebo vyčkáte na další nabídky, které mohou, ale také nemusí přijít. Ani jednu ze stran aukce k uzavření smlouvy nelze nutit. Uzavřít ji můžete, ale nemusíte ..

"Lidé půjčují lidem" = pé dva pé (peer-to-peer) půjčky v číslech

Úspěšnost tak zvaných aukcí se dlouhodobě pohybuje mezi 40 - 80% v závislosti na požadavcích i na portálu, kde o půjčku žádáte. V těch nejúspěšnějších aukcích dosáhl úrok cca 4,7x%, splatnost až 7 let a výsledné RPSN pod 5%. V současné době (začátek 2020) počet investorů a investované sumy přesahují počet žádostí, není proto nereálné, že nabídku na požadovaný obnos získáte výhodněji / levněji než u nebankovních společností. Na druhou stranu: dotažení žádosti k převodu peněz na účet trvá déle a zabere 4 - 7 dnů.

Tip na půjčku

Pokud hledáte finance / peníze na splacení většího objemu dluhů / závazků, je instituce soukromých půjček jednou z více možností, jak dluhy přefinancovat za často výhodnějších úrokových podmínek, než jaké nabízejí banky nebo renomované konsolidační nebankovní společnosti. Nevíte si rady? Nestyďte se a požádejte o radu a právní pomoc ZDARMA. Občanské poradny spolupracují na podobných případech s velkými bankami každý den. Mají tak opravdu reálný přehled o posledním vývoji a aktuálních podmínkách, za kterých je rozumně pravděpodobné si půjčit. Současně vědí, za jakých podmínek lze získat úvěr, který se standardně na trhu nevyskytuje a co přesně je pro jeho získání potřeba udělat. Hodně štěstí, držíme palce.

Během několika málo dnů, maximálně týdnů, spustíme nové webové stránky. Budou menší a hlavně daleko rychlejší, nikoli hezčí. Prostě - budou se rychleji načítat a spotřebovávat výrazně méně z Vašeho datového tarifu - myslíme si totiž, že ti, kdo hledají možnost si půjčit, by neměli ještě navíc utrácet za nalezení takové možnosti. Když už nám nevyjdou vstříc mobilní operátoři, musíme si pomoci sami. Hezký den a díky za návštěvy a trpělivost.