Půjčky od lidí - lidé půjčují lidem

PŮJČKY OD LIDÍ

Vše
Půjčky od lidí

PŮJČKA od lidí je alternativou k bankovním půjčkám a půjčkám od nebankovních subjektů. Výhodou jsou schůdnější podmínky, často nižší výsledný úrok i vyšší pravděpodobnost získání požadovaného obnosu. Žádost posuzuje řada soukromých osob / investorů, z nichž každý má jiné požadavky na riziko, zajištění i úroky částky, kterou je ochoten Vám zapůjčit. Proto jsou nabízené podmínky různé a můžete si vybírat.

Nejznámější půjčkou od lidí je P2P Zonky. Jedním z prvních na trhu byl Bankerat, následovaný portálem Prestito a Benefi (nepřijímá nové žádosti ani investory). Nové P2P půjčky i investici volných finančních prostředků do půjčování lidem nabízí Loanis. Pokud si nevyberete z P2P příležitotí, zkuste vyhledávač nebankovních půjček.


Jak probíhá aukce?

Průběh tzv. P2P aukce (půjček) je odlišný od průběhu schvalování žádosti v bance. Začínáte registrací na portále vyplněním všech požadovaných údajů a informací. Korektnost a správnost dat je podmínkou pro další úspěšný průběh. Následuje seznámení se a souhlas se smluvními podmínkami portálu, které mají chránit jak investory, tak i žadatele. Poté je potřeba co "nejlépe" popsat svůj požadavek na půjčku - částka, výše splátky, úrok, možnosti ručení, účel a použití získaných peněz. Výraz "co nejlépe" nebyl v uvozovkách náhodou. Sepište si vlastní verzi požadavku na úvěr / půjčku a tu porovnejte s úspěšně uzavřenými aukcemi. Získáte inspiraci, jak svoje požadavky upřesnit, upravit a případně přepsat tak, aby měly větší šanci na úspěch. Odešlšte svoji žádost a vyčkejte na její zveřejnění v přehled probíhajících aukcí. Poté nastává čas pro nabídky investorů. Přicházejí postupně, s lepšími podmínkami většinou ke konci aukce. Proto při schvalování nabídek nespěchejte, ty nejlepší mohou přijít (a většinou také přicházejí) až v závěru aukce.

Od lidí si můžete půjčit částku od 20000 do 500000 Kč, v případě poskytnutí zástavy nebo dalších dodatečných záruk a za podmínky souhlasu portálu i více. Na požadovanou částku se v průběhu aukce půjčky skládají soukromé osoby - investoři - s tím, že každý z nich navrhuje své vlastní podmínky pro poskytnutí peněz. Je jen na Vás, zda navrhované podmínky přijmete nebo vyčkáte na další nabídky, které mohou, ale také nemusí přijít. Ani jednu ze stran aukce nelze nutit k uzavření smlouvy, kterou uzavřít můžete, ale také nemusíte ..


"Lidé půjčují lidem" = P2P (peer-to-peer) v číslech

Úspěšnost se pohybuje mezi 40 - 80% v závislosti na požadavcích i na portálu, kde o půjčku žádáte. V nejúspěšnějších aukcích dosáhl úrok cca 4,7x%, splatnost až 7 let a výsledné RPSN pod 5%. V současné době (začátek 2019) počet investorů a investované sumy přesahují počet žádostí o půjčku, je proto pravděpodobné, že požadovanou částku získáte výhodněji než u nebankovních společností. Na druhou stranu: dotažení žádosti k převodu peněz na účet trvá déle a zabere 4 - 7 dnů.

Tip

Pokud hledáte peníze / finance na splacení většího objemu dluhů / závazků, je P2P jednou z možností, jak dluhy konsolidovat za často výhodnějších podmínek, než jaké nabízejí banky nebo renomované konsolidační nebankovní společnosti. Nevíte si rady? - požádejte o radu a právní pomoc ZDARMA