Půjčka od lidí

PŮJČKY OD LIDÍ

Vše
OD LIDÍ
MENU

P2P PŮJČKA = od lidí je alternativou k bankovnímu i tzv. nebankovnímu financování. Výhodou jsou schůdnější podmínky, často nižší výsledný úrok i vyšší pravděpodobnost získání požadovaného obnosu. Žádost posuzuje řada soukromých osob / investorů, z nichž každý má jiné požadavky na riziko, zajištění i úroky částky, kterou je ochoten Vám zapůjčit. Proto jsou nabízené podmínky různé a můžete si vybírat.

Nejznámější půjčka od lidí je "Zonky". Jedním z prvních na trhu byl Bankerat, následovaný portálem Prestito a Benefi (nepřijímá nové žádosti ani investory). Mezi nové P2P portály nabízející financování i investici volných finančních prostředků do půjčování lidem nabízí Loanis. Pokud si nevyberete z P2P příležitotí, zkuste vyhledávač nebankovních půjček.


Jak probíhá aukce?

Průběh aukce se od průběhu schvalování žádosti v bance LIŠÍ. Začínáte registrací na portále vyplněním všech požadovaných údajů a informací. Korektnost a správnost dat je podmínkou pro další úspěšný průběh. Následuje seznámení se a souhlas se smluvními podmínkami portálu, které mají chránit jak investory, tak i žadatele. Poté je potřeba co "nejlépe" popsat svůj požadavek na půjčku - částka, výše splátky, úrok, možnosti ručení, účel a použití získaných peněz. Výraz "co nejlépe" nebyl v uvozovkách náhodou. Sepište si vlastní verzi požadavku a porovnejte ji s úspěšně uzavřenými aukcemi. Získáte inspiraci, jak svoje požadavky upřesnit, upravit a případně přepsat tak, aby šance na úspěch byla větší. Odešlete svoji žádost a vyčkejte na její zveřejnění v přehled probíhajících aukcí. Poté nastává čas pro nabídky investorů. Přicházejí postupně, s lepšími podmínkami většinou ke konci aukce. Proto při schvalování nabídek nespěchejte, ty nejlepší mohou přijít (a většinou také přicházejí) až v závěru aukce.

"Od lidí" si můžete půjčit částky od 20 000 do 500 000 Kč. V případě poskytnutí zástavy nebo dalších dodatečných záruk. za podmínky souhlasu portálu, i více. Na cílový finanční obnos se v průběhu aukce skládají soukromé osoby - investoři - s tím, že každý z nich navrhuje své vlastní podmínky, za kterých je ochoten půjčit. Je jen na Vás, zda podmínky přijmete nebo vyčkáte na další nabídky, které mohou, ale také nemusí přijít. Ani jednu ze stran aukce k uzavření smlouvy nelze nutit. Uzavřít ji můžete, ale nemusíte ..

"Lidé půjčují lidem" = P2P (peer-to-peer) v číslech

Úspěšnost se pohybuje mezi 40 - 80% v závislosti na požadavcích i na portálu, kde o financování žádáte. V nejúspěšnějších aukcích dosáhl úrok cca 4,7x%, splatnost až 7 let a výsledné RPSN pod 5%. V současné době (začátek 2019) počet investorů a investované sumy přesahují počet žádostí, je proto pravděpodobné, že požadovaný obnos získáte výhodněji než u nebankovních společností. Na druhou stranu: dotažení žádosti k převodu peněz na účet trvá déle a zabere 4 - 7 dnů.

Tip

Pokud hledáte peníze / finance na splacení většího objemu dluhů / závazků, je P2P jednou z více možností, jak dluhy konsolidovat za často výhodnějších podmínek, než jaké nabízejí banky nebo renomované konsolidační nebankovní společnosti. Nevíte si rady? Nestyďte se a požádejte o radu a právní pomoc ZDARMA